Furfangos és csavaros? – Kihagyhatatlanul fontos könyv jelent meg az arab „észjárásról”!
Hiánypótló kötetet adott ki a Migrációkutató Intézet munkatársa, amely az arab kultúra alapjaiba vezeti be az olvasót.
A World Wine Symposiumon másodszor adták át a borvilág Oscar-ját. Az elismerést idén Szepsy István kapta a november 8-án Olaszországban, a Comói-tó partján a Villa d’Este luxushotelben tartott rendezvényen – írja az iMád blog.
Az iMád blog beszámol arról: a világ legmagasabbra értékelt csúcsborainak találkozóját Francoiş Mauss hívta életre öt évvel ezelőtt, együttműködve a borvilág legmagasabb presztízsű borászatainak vezetőivel. A Wine Symposium a szervezők szándékai szerint azt a célt szolgálja, hogy a legtekintélyesebb bortermelők, döntéshozók, és megrendelők találkozzanak és megosszák egymással tudásukat és bor iránti szenvedélyüket. Mint írják, „egyesítjük erőinket a tökéletességért, a minőségért és a professzionalizmusért folytatott harcban”.
A blog cikke szerint a Villa D’Este Wine Symposium (VDEWS) célja, hogy a globális boripar szereplőit összehozza közösen gondolkodni és vitatkozni a csúcsborok érdekében. Borászati teljesítményt a VDEWS első ízben 2012-ben ismert el, a díjazott Helmut Dönnhoff volt a németországi Nahe borvidékről. Idén a VDEWS fő témája az európai borászatok és termőhelyi különlegességek voltak.
A rendezvényen Szepsy István Tokaj-hegyaljáról tartott előadást, majd a szombati gálavacsorát megelőzően megkapta „Les Seigneurs du Vin”, magyarul a Bor Urai névre keresztelt díjat, amelyet az imad blog szerint a borászok Oscar-díjának lehet tekinteni. Francoiş Mauss a díj odaítélésének indoklásában kitért Tokaj évszázados hagyományaira, a kommunizmus okozta rombolásra és arra, hogy Tokaj és benne Szepsy István bő húsz éve miként küzd, hogy újra felépítse a kultúrateremtő luxusterméket. Soha nem volt ekkora szükség olyan emberekre, akik tudják, hogy mit és miért csinálnak – idézi Mauss szavait az iMád blog.